Нogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нogwarts

Ново онлайн училище за малки магьосници
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Стая по Отвари

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Яну 25, 2011 7:33 pm

На подредени около учителската катедра чинове има котели пълни с странни и дори отвратителни неща. Странна миризма се носи от тях, с плътна пара са покрити отворте им, около тях има чудновати съставки- косми от върколак, кост от дракон и все причудливи предмети със съмнителен състав. На рафтовете висят дълки кокали от великан, стъкленици пълни с вътрешности и умрели животни. Всички си сядат по местата и тогава се появява професорът, държащ в ръка малка торбичка със съставки и учебникът, поглежда ни и тогава започва всичко...

Стая по Отвари  Imagefso

Стая по Отвари  Imagesca8s70eh

Стая по Отвари  Lffk
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyНед Фев 13, 2011 2:23 pm

Вървя по коридора към стаята по Отвари и си мисля, че пак тези първокурсници нещо ще са пъхнали в котлите, които съм приготвил.
- Не ми се обучават тези първокурсници- вървя и си шептя.
Влизам в стаята, всичко е спокойно. Очудвам се и проверявам някой от котлите ми случайно да няма нещо вътре.
- Аз съм професор Томас Слидерин. Ще ви преподавам по Отвари и ЗСЧИ. Да имате някакви въпроси към мен?- казах хладно и се обърнах към дъската.
-Вие имате същата фамилия като дома Слидерин!?
-Да, така е. Стига сте ме питали глупави въпроси- погледнах ядосано към малкото момиченце, което ме беше попитало, но също така и бях учуден,че ще ме питат такъв въпрос.
-Днес ще учим най-основното за отварите- погледнах към слидеринците с усмивка.
-Отварите, както виждате искат старание и опит, а опита се постига чрез постоянство. Отвара това е магическа смес, която има определени свойства. Може да променя физическото и/или психическото състояние на изпилия я. Агрегатното и състояние е различно - може да бъде във вид на мехлем, може да бъде серум. Всяка отвара има точно определена рецепта от съставки, които са обикновенно части от мъртви животни, растения или минерали. Повечето отвари има цвят, вкус, мирис и пари. Определено действие и срок на направа. Някакви въпроси?- казах отекчено-Ами за първи урок е само това!
Би звънеца и всички ученици се отправиха към вратата мърморейки нещо.
- Да не забравите домашната-изсъсках аз ядосано от станалия шум.


Домашна- Ролплей(какво сте правили в час, какво сте ме питали и т.н)
1. И напишете отвари за мъгъли (видове и какво представляват те за тях)

Домашната е до сряда


Последната промяна е направена от Томас Слидерин на Пон Фев 14, 2011 5:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Албус Сивиръс
Слидерин
Слидерин
Албус Сивиръс


Брой мнения : 22
Points : 241774
Birthday : 20.11.1997
Age : 26

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyПон Фев 14, 2011 2:03 pm

Влязох в стаята. Очаквах с нетърпение този час защото винаги ми е бил интересен. Професора седеше на стола си и ни наблюдаваше. Постоянно бъркаше в котлите, явно искаше нещо да открие. Той ни се представи и започна с първият урок. Не беше от най-дългите и от трудните.
- Албус Сивиръс в стаята ли е?- попита той.
-Да, тук съм професоре.
Той ме попита за отварите за мъгъли.
-Отварите за мъгъли са чайовете, лекарствата, парфюмите, мехлемите и други за тях немагични предмети.
-Чудесно. 5 точки за Слидерин!-каза той
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyПон Фев 14, 2011 9:12 pm

Влязох в стаята с нетърпение.Наоколо се виждаха единствено котли и малки шишенца...Ясно, тук щяхме да сме в часа по отвари.
Професор Слидерин влезе в стаята и започна да ни проверява...
-Албус Сивиръс в стаята ли е?
-Да, тук съм професоре.
Обади се някакво момче от Слидерин.
-Даниел Ник?
-Тук съм професоре.
Какъв срам ме хвана...Не обичах да съм център на внимание... Embarassed
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyПет Фев 18, 2011 2:37 pm

Днес бях приготвил нещо много интересно за учениците, щях да ги уча да правят Амортенция.
-добър ден ученици, днес ще правим една много интересна отвара-Амортенция. Това е много силен любовен елексир също така доста труден. От вас днес няма да искам да е перфектен ами само да се пробвате да го направите.
-Какви са съставките, професоре?-попита едно момиченце с ярко жълта мантия.
-Не ме прекъсвайте! И до съставките ще се стигне. Акцио котел - казах аз и котелът ми дойде мигновенно при мен. Тази отвара, както казвах преди да ме прекъснете е много трудна. Тя не може да създаде любов, а само лъжливо привличане и страст. На всеки човек мирише различно, зависи какво обичате.-казах аз.
Започнах да диктувам на самопишещото перо, което започна да изписва някакви знаци, който по късно се превърнаха в букви.Ето какво пишеше:
Съставки:
Сърце от гарван
Крилца от пиксита
Слюнка от човека, който е изготвил отварата
Кръв от вълшебна роза
-Това са сътавките... А домашната е да направите една стъкленица от елексира и да ми го пратите по Сова.
Звънеца би и всички деца излязяха от стаята.

Домашна- да направите една стъкленица от елексира Амортенция (да ми напишете какво сте направили със съставките, как ви изглежда отварата, какъв цвят, миризма и т.н.) Пратете ми я по Сова (лично съобщение) Срок до вторник, ще има и оценки, ако не ми я пратите ще пиша ниска оценка и ще махна -15 точки от дома , в който сте!
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Фев 22, 2011 3:41 pm

Отварите, който получих от учениците за домашната им за Амортенция, бяха отвратителни само тук там някой ученик беше улучил близък цвят на този на отварата. Бях доста разочарован. Вървях по коридора, доста ядосан, когато влязах в стаята всички се извърнаха към мен. Отидох на катедрата си и погледнах учениците.
-Така... Много съм разочарован от отварите, този път няма да пиша оценки само защото за първи път правите отвара и наистина е доста трудна като за начало! Акцио котел - казах аз и котелът ми пристигна при мен.- Сега искам всички да дойдат тук и да видят, каква трябва да е отварата.
Отварата ми имаше характерни седефени отблясъци и парата и се виеше на характерните за нея спирали.
-Видях те ли добре, каква трябва да е отварата? Добре...Няма да имаме нов урок, единствено искам да знам на всеки как му мирише отварата.- попитах аз и всички изказаха своето мнение за мирисът на отварата.
Свободни сте, ученици!

Домашна- Отговор във формата на ролплей.
Върнете се в началото Go down
Кристи Бери
Хафълпъф
Хафълпъф
Кристи Бери


Female Брой мнения : 10
Points : 241810
Birthday : 01.01.1999
Age : 25

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Фев 22, 2011 7:41 pm

Бях тотално ядосана...
Аз си направих труда да я направя тази скапана отвара, а няма да получа оценка и не са ми я харесали...
Този господин наистина беше ужасен...Нищо никого не харесваше освен учениците от неговия дом...
Направо ужас!!!Гадняр...Е, това си беше моето мнение това извратено нещо, на което му викат професор.
Направо си беше мистър Злоба!!!
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Фев 22, 2011 8:21 pm

-Госпожица Бери, виждам че сте ядосана, проблем ли има? Не сте харесали решението ми?!- казах ядосано аз- Животът е такъв не винаги получавате това, което искате! Още сте само на 11 и не можете да разберете, какво искам да ви кажа сега. В Хогуортс ви подготвяме за този истински живот извън стените на замъка. Не трябва да ви лигавим или нещо подобно, трябва да бъдем строги за да станете сериозни и да успеете в този живот. Както виждате не съм писал оценки както на вас така и на другата част от класа. Сега мисля, че ви се е изяснило това, че понякога съм доста строг! Както сигурно знаете аз владея легитиматика, мога да ви "чета мислите", мисля че схващате че знам какво мислите!- казах го леко подигравателно.
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Фев 22, 2011 9:31 pm

Явно не се бях справила много добре със отварата, но нищо...Все пак ми беше за първи път Rolling Eyes
Ахх тази Кристи, направо ме дразни ужасно много...Винаги има коментари и все се прави на голяма работа...
винаги се превзема и се прави на голяма работа!!И какво толкова, не е успяла да направи отварата ... голяма работа...
През часа професор Слидерин ни показа как се прави истинска Любовна отвара, за да знаем все пак и другия път да се справим по-добре...
Върнете се в началото Go down
Албус Сивиръс
Слидерин
Слидерин
Албус Сивиръс


Брой мнения : 22
Points : 241774
Birthday : 20.11.1997
Age : 26

Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  EmptyВто Фев 22, 2011 9:58 pm

Старах се доста за отварата си, но професорът имаше пълно право да не дава оценки, доста се бяхме изложили. Само тази от Хапълпаф, Христи или Кристи или както и да и е името изглеждаше ядосана.
-Как ти мирише на теб отварата Албус- попита ме професор Слидерин.
-Амиии- замислих се и погледнах над котела-Мирише ми на оловен котел и на бодлива зеленика... и на моят плъх.
-Добрее, чудесно беше честен. Малко странно, че ти мирише на твоят плъх и може би твоята пръчка е от бодлива зеленика.
-Да,така е сър!- казах аз и се вгледах в спираловидната пара.
Звънеца би, не бързах много, бавно си прибрах нещата в чантата и тръгнах към часа по Астрономия.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стая по Отвари  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая по Отвари    Стая по Отвари  Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стая по Отвари
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Общата стая
» Учителската стая
» Стая История на магията
» Общата стая на "Слидерин"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Нogwarts :: Хогуортс :: Подземия :: Отвари-
Идете на: