Нogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нogwarts

Ново онлайн училище за малки магьосници
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства

Go down 
+2
Албус Сивиръс
Томас Слидерин
6 posters
АвторСъобщение
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyСря Яну 26, 2011 1:33 pm

Влизаш целия треперещ с очакване нещо да се случи, е на прав път си, наистина нещо ще се случи. Цялата стая няма нито едно прозорче а само големи свещници, който огряват съвсем малка част от стаята. От ъглите имаш чувството, че нещо те гледа и си сигурен, че си видял някое пипало и може би космат крак или ръка, но грешиш. От изневиделица се появява професор Слидерин, който размахва пръчка, осветява цялата стая и ви кани да седнете, но това не е всички...
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyНед Фев 13, 2011 2:45 pm

Гледам към много ученици седнали по чиновете си, мислейки че вече се започна новата година и първокурсниците нищо не знаят и аз трябва да ги обучвам. Звънеца би за започване на часа.
-Аз съм професор Томас Слидерин. Ще ви преподавам по ЗСЧИ и Отвари. Въпроси?-видях момче, от Грифидор, което вдига ръка, но не му обърнах внимание.
-Тази година ще учим защитни заклинания, макар че ако зависеше от мен от сега щях да ви обучавам на Черна магия, какво причинява и...- спрях да говоря защото всички лица ме гледаха оплашено-Да, забравих се тази програма направена според стандартите на Министреството на Магията. Така... сега вече може да ми представите- казах отекчено.
Всички се представиха.
-Професоре ще ни обесните ли какво е богър- попита ме едно момиче от Грифиндор-Казвам се Даниел Ник.
-Да, Даниел ще учим за това, но по-късно.
- А за непростимите заклинание?-каза някакво момче.
Веднага се обърнах, до сега не ме ми бе задаван такъв въпрос. Момчето беше слабо и високо с кафява коса от Слидерин.
-Казвам се Албус Сивиръс.
-Албус, от къде знаеш за това?- казах учудено.
-Ами от баща ми.
-Добре, добре други въпроси отностно материала за тази година? Няма ли, добре свободни сте да не забравите домашната!

Домашната- Ролплей(какво правих те в час, какво сте ме питали и т.н.)
Върнете се в началото Go down
Албус Сивиръс
Слидерин
Слидерин
Албус Сивиръс


Брой мнения : 22
Points : 241774
Birthday : 20.11.1997
Age : 26

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyНед Фев 13, 2011 4:22 pm

След зададеният въпрос, видях че професор Слидерин се учуди. Аз ли зададох грешен въпрос, или той не очакваше да му задам такъв въпрос. Записвах всичко, което казваше, макар че не беше нужно. Когато би звънеца се отправих към професора, но защото седях най отзад всички ме бутаха да излязат и аз се отказах и излязох заедно с тях. Обикновенно по коридора към мен дойдоха приятелите ми слидеринци и ме разпитваха за 3те непростими заклинания, нищо не им казах защото знаех, че професорът също още не искаше да им казвам.
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyПон Фев 14, 2011 9:03 pm

За разлика от предния час, този преподавател беше много странен и строг.Още щом влезе започна да се представя и започна да разказва, че щял да ни предава Черна магия, ако зависело от него...ГосподинТомас Слидерин имаше оковаващ поглед, но понеже аз си бях любопитна реших да попитам нещо:
-Професоре ще ни обесните ли какво е богър? - попитах аз
-Да, Даниел ще учим за това, но по-късно.
В стаята цареше тишина...
Удари звънецът и всички се заизкачвахме по стълбите нагоре от подземията...
Върнете се в началото Go down
Били Пайпър
Хафълпъф
Хафълпъф
Били Пайпър


Брой мнения : 8
Points : 241762
Birthday : 25.06.1999
Age : 24
Местожителство : Лондон

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyПет Фев 18, 2011 3:29 pm

Нахлузих си слушалките и влязох в час. Не разбирах как ще се учим да се защитаваме от... самите себе си, погледнато под ъгъл. Но все пак просто седнах. Мдааа, не можеше да е по-добре - професорът по отвари, когото не харесвах особено, влезе в час и се заприказва как ако зависело от него щял да ни преподава черни изкуства.
Няколко човека го попитаха различни неща, аз не бях от тях. Днес не бях в настроение, затова просто игнорирах всичко, загледана през прозореца.
Звънеца изби и аз излязох, бързайки към следващия час.
Върнете се в началото Go down
Алис Малфой
Слидерин
Слидерин
Алис Малфой


Брой мнения : 9
Points : 242213
Birthday : 02.12.1998
Age : 25
Местожителство : Лондон

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyНед Фев 20, 2011 8:10 pm

Влязох в Часа по Защита срещу Черните изкуства,заедно с приятелките си.Седнах на чина .Вратата на стаята се отвори и влезе учителят.По изражението му личеше че е строг и странен.Представи се и каза ,че ако зависело от нег щял да преподава Черни изкуства.Прозвуча ми странно и някак си мистериозно.Едно момиче от Грифиндор и едно момче от слидерин попитаха нещо.След това звънеца би и всички излязохме навън .
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyВто Фев 22, 2011 3:17 pm

- Добър ден, ученици. Днес съм ви приготвил нещо много интересно за часа темата я няма в учебника, но това не ми пречи да я преподавам. Нужно е да знаете за тези създания и да можете да ги разпознавате. Материала днес може и да го учите по късно в часовете по ГЗМС, но професор Тимбър не мисля, че ще има нещо против. Знаете ли какво е това! - посочих една снимка.
Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства 43596997
Единствено ръцете на Даниел Ник и на Албус Сивиръс бяха вдигнати.
-Албус, какво е това .
-Това е върколак, професоре.
-Точно така. Тези създания са хора, който при пълнолуние се трансформират в това, което видяхте на снимката. За човекът-върколак няма лек. Съществуват само някои отвари, които правят трансформирането по-малко болезнено и позволяват запазването на разсъдъка. Върколаците са разпространени по целият свят, но се смята че произхождат от Европа. За да се превърнеш във върколак трябва да бъдеш охапан от такъв или да си много умел превъплътител. При трансформацията се изпитват наистина големи болки. цялата структура на тялото на човек се променя. Косата се губи, краката стават по-големи, ушите порастват, лицето се видоизменя, зъбите стават по големи, тялото напаства почти 2 пъти повече от нормалното. Лично аз познавам върколак, който води съвсем нормален живот, дори работи като представител на върколаците в министерството на магията. Обикновенно върколаците, който не пият такива отвари за разсъдъка, нападат всичко живо. Те не правят разлика между прясно месо и най-добрият си приятел. Върколаците отговарят на зова само на себеподобни. Името произлиза от англосаксонските думи човек и вълк. Урока е доста голям, но смятам че ви е било интересно. Свободни сте! който иска нещо да пита да остане след часа!

Домашна съчинение на тема върколаци 10 реда минимум!!! Ще пиша оценки


Върнете се в началото Go down
Кристи Бери
Хафълпъф
Хафълпъф
Кристи Бери


Female Брой мнения : 10
Points : 241810
Birthday : 01.01.1999
Age : 25

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyВто Фев 22, 2011 7:51 pm

-Добър ден професоре... - не исках да го поздравявам, но нямаше как иначе.
Днес щели да сме учили за някакви си същества... Mad Ужас...
Професора попита какво е това и само Даниел и Албус вдигнаха ръце, за да отговорят на въпроса.Ахх как мразих Даниел...Такова голямо изчадие беше и винаги се прави че знае повече от мен, а тя беше просто един мъгъл!
За Албус да не говоря.Толкова много ме нерви физиономията му, че когато го видя не знам просто как ще реагирам...
Дрън дрън...Професора започна да разказва там за върколаците някакви глупости, но нямах намерение да ги слушам...
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства EmptyВто Фев 22, 2011 9:25 pm

Вече знаех малко информация от професор Тимбър за върколаците, защото го бях попитала и той със най-голямо удоволствие започна да ми разказва...
Урока не беше труден, защото нямаше никакви опити, а само слушахме, но за разлика от това имахме за домашна съчинение за върколаците и то минимум 10 реда...
Не беше кои знае колко трудно, за това не обърнах голямо внимание...
Звънецът удари изненадващо скоро и всички излязохме от стаята...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства   Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стаята по Защита Срещу Черни Изкуства
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Нogwarts :: Хогуортс :: Четвърти етаж :: Защита срещу черните изкуства-
Идете на: