Нogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нogwarts

Ново онлайн училище за малки магьосници
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Стая История на магията

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyВто Фев 15, 2011 1:32 pm

Стая, пълна с книги с големи рула пергамент! Правилно си познал, това е стаята по История на магията. От големия стар фенер блещука съвсем малко някаква светлина. Настаняваш се на дъбовия чин и се подготвяш за поредния урок по история.
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyВто Фев 15, 2011 1:49 pm

Вървя с бърза крачка към кабинета. Отварям вратата,децата както винаги на дъбовит си чинове.
- Здравейте, за малко или може би за цялата година ще бъда учител по история на магията. Ще замествам докато си намерим кандидат за тази работа. Името ми е Томас Слидерин, ако сте били в час по Отвари или ЗСЧИ ще знаете това
-Сигурно защото е много скучен предмет.-каза някакво момче зад мен.
-Незнам дали е скучен или не, но трябва да го учите!-ядосано извиках аз.- Сега... всички ли са тук? Да, всички са. Да започваме с първият ни урок. Повечето от вас сигурно не знаят нищо за магията щото са отгледани от мъгъли.
от 3000 г. пр. Хр. до края на 19 век
Магията е стара и никой не може да каже кой е първият магьосник или кое е било първото заклинание. По запазените писмени сведения можем да добием представа за развитието й през вековете и хиледолетията...
Преди Христа
3000-1000 година
Древен Египет: магията е на почит и уважение. Магьосниците започват да строят гробници съкровищници, които се пазят от изключително силни заклинания и проклятия. Сега към банка "Гринготс" работят магьосници, които се опитват да проникнат през защитата и да стигнат до съкровищата. В една от пирамидите са открити мумифицираните скелети на мъгъли, опитали се да проникнат в нея. Главите им са неестествено големи.
Звънеца би, не си бях свършил урок, но всички излязоха.

Домашна работа- Съчинение по тема "Защо тези мъгъли са се опитали да проникнат в пирамидите?"
Пратете ми я по сова (лично съобщение)
Върнете се в началото Go down
Албус Сивиръс
Слидерин
Слидерин
Албус Сивиръс


Брой мнения : 22
Points : 241774
Birthday : 20.11.1997
Age : 26

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyВто Фев 15, 2011 1:57 pm

Седях си на чина и си подготвях нещата, когато учителя влезе. Не беше възможно, професор Слидерин ще ни преподава по Историята на магията. Бях щастлив, не очаквах че той ще ни преподава. Урока не беше от най-интересените, но се опитвах да се съсредоточа и да изслушам какво говореше. Повечето около мен вече бяха се облегнали на стола си и бяха затворили клепачи.
Звънеца би. Някак се почувствах радостно, че часът свърши. Отидох в коридора и започнах да си говора със съучениците ми от Слидерин.
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyВто Фев 15, 2011 8:12 pm

Влязох в стаята.Всички бяха седнали и чакаха професора.Преподавателя ни отново беше ръководителя на Слидерин.
Този професор имаше много странен тон на говорене, за разлика от професор Брадшоу или пък от смахнатия учител по Мъгълознание...
Този урок беше ужасно скучен, без това си мразех историята в моя свят "светът на мъгълите".
Ураа...Нямах повече търпение звънецът да бие и точно в този момент *Дзъннн*
Бързо излязох от стаята за да настигна Били, която излезе преди мен...
Върнете се в началото Go down
Кристи Бери
Хафълпъф
Хафълпъф
Кристи Бери


Female Брой мнения : 10
Points : 241810
Birthday : 01.01.1999
Age : 25

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyПет Фев 18, 2011 9:15 pm

Този професор изглеждаше ужасно строг и нямаше да минат моите шегички за това реших да се държа прилично, нищо че това беше почети невъзможно за мен...
Господина се представи, не че обърнах голямо внимание и аз съвсем незабелязано бутнах слушалките с музика в ухото, че да не слушам тъпите лекции за историята на магията.
Професора там дрънкаше нещо, но дори и не чувах за какво става дума...
Звънеца удари и нямах търпение да се изнеса колкото се може по-бързо от стаята...
Върнете се в началото Go down
Алис Малфой
Слидерин
Слидерин
Алис Малфой


Брой мнения : 9
Points : 242213
Birthday : 02.12.1998
Age : 25
Местожителство : Лондон

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyНед Фев 20, 2011 8:16 pm

Влязох в стаята по История на магията-най-скучния час поне за мен.Седнах на чина си с очакване да се запозная с учителя.В таята влезе професор Слидерин.Той каза че известно време ще замества по тзи предмет ,докато се намери кандидат.Незнам защо ,но някак си се зарадвах че той ще ни преподава по този предмет.Звънеца би за край на часа,професора даде домашната и всички се отправиха към изхода на стаята.
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията EmptyВто Фев 22, 2011 10:30 pm

Знаех, че часовете по история са много скучни и затова днес бях приготвил нещо много интересно за учениците.
- Добър ден, ученици. Недейде да вадите пергаментите, само вземете пръчките си. Урока ни днес е свързан с историята на Хогуортс, не е тема от учебника, но ще ви хареса. Наредете се по двама, ще се качим на горият етаж (петият) там ще ви покажа една стая, която ще ви е доста от полза, лично аз като ученик без да искам случайно влязах в нея.
Тръгнах напред по стълбите към петият етаж последван от групата ученици, на който щях да разкрия една тайна. Спрях се пред една празна стена, минах 3 пъти покрай нея, като си мислих за място където можех да скрия нещо. Изведнъж там се показа една врата. Минах 1ви през нея, след това ме последваха учениците.
-Така... Виждате ли тези неща, те са на ученици като вас, който преди много години са искали да скрият нещо. Тази стая се казва Нужната стая.- казах аз, сочейки много стари предмети разпръснати навсякъде из огромното помещение- Нужната стая, изпълнява нуждите на хората, трябва да минеш само 3 пъти покрай празната стена, мислейки се за това, от което най-мноого се нуждаеш. Не е нужно да ти излиза тази стая, може да ти излезе съвсем друга, дори по-голяма, в зависимост от нуждите ви. Мисля, че това ще ви е много полезно, а сега вече трябва да се връщаме в стаята-казах аз строго и тръгнах по стълбите надолу, следван от първокурсниците.
-Взимайте си чантите и тръгвайте!-казах аз.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стая  История на магията Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стая История на магията   Стая  История на магията Empty

Върнете се в началото Go down
 
Стая История на магията
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Стая по Отвари
» Общата стая
» Учителската стая
» Общата стая на "Слидерин"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Нogwarts :: Хогуортс :: Четвърти етаж :: История на магията-
Идете на: