Нogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нogwarts

Ново онлайн училище за малки магьосници
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "При Оливандър"

Go down 
+2
Даниел Ник
Томас Слидерин
6 posters
АвторСъобщение
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyВто Яну 25, 2011 4:30 pm

"При Оливандър" Gghhhhh


Влизаш вътре, гледаш със зяпнала уста- огромна стая с много висок таван. По стените има много рафтови препълнени с кутийки пълни с магически пръчки.
Изведнъж чуваш мъжки глас, поглеждаш и виждаш старец с чорлова коса и очила да идва към теб. Веднага започва да ти показва магически пръчки,
една след друга по интересни и тогава виждаш нея, пръчката която е само за теб, която може би ще ти промени бъдещето...



Дрян, Люспа от Саламандър, 31 см., Тънка, Добра за Измагьосващи магии-
"При Оливандър" Imagescab17iwx

Бук, Сърцеструна от Унгарски Шипоносец дракон, 30 см. , Неогъваема, Добра за Психични магии-

Махагон, леко огъваема, 26 см,косъм от еднорог, добра за черни магии-
"При Оливандър" Mahogany2



Дъб, неогъваема, 23 см, перо от фазан, добра за трансфигурация-
"При Оливандър" 99066181



Върба, много огъваема, 30 см, перо от гълъб, добра за вълшебство-

Хавайска палма, огъваема, 36 см, перо от забулена сова, добра за защитни магии-

"При Оливандър" Kkikkjkj

Върба, много огаваема, 27 см, влакна от перо на хипогриф, добра за мощни противозаклинания-
"При Оливандър" 71430333



Дъб, неогъваема, 40 см, косъм от коса на вийла, добра за трансфигурация-

Махагон, огъваема, 36 см, перо от врабче, добра за мощни противозаклинания -

Бъзова, дълга 25 см, гъвкава и с перо от феникс-
"При Оливандър" Salfklslfdsf


Дъб, 16 инча, Част от сърцето на гущер-
"При Оливандър" Ronweasleys4a64713463fd



Дъб, 16 инча, Косъм от Върколак-


Всички пръчки са по 80 галеона!


Последната промяна е направена от Томас Слидерин на Вто Фев 01, 2011 9:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Томас Слидерин
Заместник директор; Преподавател по Отвари и ЗСЧИ; Ръководител на дом Слидерин
Томас Слидерин


Брой мнения : 43
Points : 242787
Birthday : 31.12.1979
Age : 44
Местожителство : Хогуортс

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyПон Яну 31, 2011 8:14 pm

Влязох тихо и се огледах, пак все същата стая без никаква промяна.
- Оливандър, там ли си, искам да те помоля за нещо. Ехооо там ли си Оливандър?
-Да, да извинявай зачетох се във вестника, видяли какво са написали направо да не повярваш, че той е ...
Прекъснах го и казах:
-Да, да знам какво са писали, но както и да е. Сега искам да те помоля да поправиш дръскотините по моята пръчка, която просто без д...
Подадох му пръчката и не довърших изречението си.
-Разбирам, разбирам-погледна ме той под очилата си-Да, да. Като че ли беше вчера, когато ти продадох тази пръчка, доста труден клиент беше но намерихме перфектната за теб!
-Да, но...
Отново ме прекъсна и каза:
-Бъзова, 28 см., огаваема, с перефектен остър връх. Съдържа 1 перо от феникс и 2 косъма от опашката на еднорог, няма друга такава като нея! Добра най вече в черните изкуства и транфигурацията, нали?
-Както винаги си прав, наистина е перфектна, от тогава не ми е изневерила нито веднъж за която и да е магия!
-Значи искаш да я поправя, така ли? Няма да е трудно, можеше и сам, но явно искаш да го направи професионалист! Ще стане веднага, изчакай само малко!
-Добре.
Пръчката ми беше готова за няколко секунди все едно наистина вчера съм я купил.
-Благодаря ти, наистина си майстор!
-За мен бе удоволствие!
Леко се поклоних на дребничкия човек и се отправих към изхода.
Върнете се в началото Go down
Даниел Ник
Грифиндор
Грифиндор
Даниел Ник


Брой мнения : 23
Points : 242674
Birthday : 20.02.1998
Age : 26

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyВто Фев 01, 2011 9:38 pm

Влязох в магазина.Вътре беше тихо и претрупано със кутийки.
Иззад бюрото се подаде един дребничък и плешив мъж.
-Здравейте. - поздравих аз
-О, ти сигурно си първокурсничка в Хогуортс?
-Да.-отвърнах аз
-Значи ти трябва нова и хубава пръчка? - попита ме той
-Ами да
-Дъбова, 16 инчова пръчка със част от сърцето на гущер.
Не разбирах какво ми говори, но само след миг ми подаде една пръчка.Взех я от ръцете му и я платих.

Вече имах пръчка, дори и да не знаех за какво служи...
Върнете се в началото Go down
Алис Малфой
Слидерин
Слидерин
Алис Малфой


Брой мнения : 9
Points : 242213
Birthday : 02.12.1998
Age : 25
Местожителство : Лондон

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyСъб Фев 05, 2011 4:59 pm

-Здравейте.-влязох във магазина за пръчки на Оливандър.-беше тихо и глухо.
Стреснах се .Изведнъж зад претрупаните с кутии и кутийки рафтчета се подаде един плешив,възрастен мъж,качен на една плъзгаща се стълба и подреждащ едни от многото кутиики.
-Здравей,предполагам че си първокурсничка ,затова ще ти изберем подходящата пръчка.-каза ми човека.

След дълго пробване на най-различни пръчки продавача ми даде една .Пробвах я и останах с впечатлението ,че това е моята пръчка-Върба, много огаваема, 27 см, влакна от перо на хипогриф, добра за мощни противозаклинания.

Платих пръчката,поблагодарих на възрастния продавач и излязох от магазина.

Върнете се в началото Go down
Рейчъл Гомез
Грифиндор
Грифиндор
Рейчъл Гомез


Female Брой мнения : 5
Points : 242306
Birthday : 11.08.1995
Age : 28
Местожителство : Hogwarts

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyСъб Фев 05, 2011 7:04 pm

Влязох бавно в магазинчето. В името на Мерлин, откога чаках този миг! Магазинът изглеждаше точно както в описанието на сестра ми - малко, пълно с продълговати кутийки, и някак... вълшебно.
- Здравейте госпожице... може би Гомез?
- Ъъ... да. Добър ден. Как разбрахте името ми?
- Не забравяй, помня всеки един човек стъпил при мен. Помня пръчките на цялото ти семейство.
- Д-добре.
След около четири пръчки, най-накрая намерихме подходящата. Бъзова, дълга 25 см, гъвкава и с перо от феникс.
- Заповядайте, госпожице. - погледна ме със странните си, старчески очи.
- Благодрая... приятен ден!
- Може би ще е приятен... а може би... не? - тези странни думи бяха последното, което чух преди да хлопна вратата на магазинчето, и отново да изляза на Диагон Али.
Върнете се в началото Go down
Албус Сивиръс
Слидерин
Слидерин
Албус Сивиръс


Брой мнения : 22
Points : 241774
Birthday : 20.11.1997
Age : 26

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyНед Фев 13, 2011 1:24 pm

До сега не бях влизал в този магазин защото не ми се беше налагало.
-Добър ден- поздрави ме дребният човечец, който доста пъргаво се запъти към мен.
-Да, да- казах аз без да обръщам внимание на това, което ми беше казал току що- Търся магическа пръчка.
-Добре-каза той и започна да поставя кутии с магически пръчки пред мен, изреди поне 20-30 кутии.
-От доста отдавна съм нямал такъв претинциозен клиент. Ще пробвам с една по различна пръчка. Той извади една черна кутия и я отвори- Бодлива зеленика,28,5 см., перо от феникс и косъм от еднорог.
Хванах я за края и изведнъж тя изтреля синьо-зелена светлина.
-Да, точно тази е за теб-усмихна се стареца и ми я даде.
-Благодаря- прибрах пръчката старателно в джоба си и отново се озовах на Диагон-Али.
Върнете се в началото Go down
Били Пайпър
Хафълпъф
Хафълпъф
Били Пайпър


Брой мнения : 8
Points : 241762
Birthday : 25.06.1999
Age : 24
Местожителство : Лондон

"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" EmptyНед Фев 13, 2011 4:42 pm

Странен дребничък човечец излезе отнякъде в дъното на малкото помещение, покрито от лавици в малки кутийки.
- Добър ден - поздравих. Не знаех какво повече да кажа.
- Добър ден... - човекът започна да ме изучава внимателно и накрая добави - Извинявай, случайно името ти да е Белатрикс Пайпър?
Изненадах се. Само семейството ми знаеше истинското ми име.
- Да, аз съм. Откъде знаете? - попитах учудено.
- С баща ти едно време бяхме приятели, много добри приятели. Водеше те тук с него когато беше съвсем малка, за съжаление после се случи инцидента... Много лош инцидент.
- Какъв инцидент? - съвсем бях забравила защо съм тук. Единственото в главата ми беше да разбера какво се е случило с баща ми.
- Бяха лоши времена за всички. Тогава властваше Черния лорд, а той е зъл човек. Баща ти беше герой, аврор, но при една от последните битки си изгуби ума от проклятието Круцио. Тази битка беше победна, но и пагубна за него. Наложи се да напусне майка ти, сега е настанен в болницата Свети Мънго... Но имаме по-важна работа и тя е да ти намерим пръчка! - каза бодро мъжът и започна да сваля от рафтовете различни по вид и размер пръчки.
Накрая г-н Оливандър каза, че най-подходящата за мен е дъбова, 16 инча с перо от Феникс. Усмихна се на стареца, благодарих му и излязох.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"При Оливандър" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "При Оливандър"   "При Оливандър" Empty

Върнете се в началото Go down
 
"При Оливандър"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Нogwarts :: Извън Хогуортс :: Диагон-Али-
Идете на: